Wielokrotnie spotkaliśmy się już z pytaniem od osób zainteresowanych naszymi usługami, gdzie mogą sprawdzić ile wynosi ich zadłużenie.
Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, w których możemy sprawdzić, czy mamy długi, a także ich wysokość.
1. KRD (Krajowy Rejestr Zadłużonych) - W bazie KRD sprawdzisz niespłacone kredyty, a także inne zobowiązania takie jak mandaty, faktury, rachunki, alimenty czy czynsz.Konsument oraz osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą składając zapytanie do Biura nie częściej niż raz na 6 miesięcy pobiera raport za darmo.
2. BIK (Biuro Informacji Kredytowej) - najpopularniejsza baza z której możemy pobrać raport zawierający całą historię kredytową. Znajdziemy w nim informacje na temat wszystkich istniejących kredytów danej osoby - tych spłaconych oraz niespłaconych. Koszt wystąpienia o raport to 49 zł.
3. ERIF - Biuro Informacji Gospodarczej - zawiera informacje zarówno na temat kredytów i pożyczek jak i rachunków, czynszu czy wierzytelności. Raport o konsumencie pobrany raz na 6 miesięcy jest bezpłatny.
4.Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor - zajmuje się zbieraniem i udostępnianiem informacji dotyczących przeterminowanych zobowiązań finansowych. Do tej bazy trafić wszystkie osoby fizyczne, które mają dług w wysokości minimum 200 zł.
Ponadto, w celu zweryfikowania wysokości swojego zadłużenia możemy skierować zapytanie do banku w którym udzielany był kredyt/pożyczka, skontaktować się z firmą windykacyjną lub wierzycielem.