Konsultacja

Zadzwoń do nas

(+48) 600-276-294

Napisz do nas

biuro@capitollege.pl

15 września 2023

Jak i gdzie sprawdzić swoje zadłużenie

Sprawdź swoje długi.
Wielokrotnie spotkaliśmy się już z pytaniem od osób zainteresowanych naszymi usługami, gdzie mogą sprawdzić ile wynosi ich zadłużenie.
Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, w których możemy sprawdzić, czy mamy długi, a także ich wysokość.
1. KRD (Krajowy Rejestr Zadłużonych) - W bazie KRD sprawdzisz niespłacone kredyty, a także inne zobowiązania takie jak mandaty, faktury, rachunki, alimenty czy czynsz.Konsument oraz osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą składając zapytanie do Biura nie częściej niż raz na 6 miesięcy pobiera raport za darmo.
2. BIK (Biuro Informacji Kredytowej) - najpopularniejsza baza z której możemy pobrać raport zawierający całą historię kredytową. Znajdziemy w nim informacje na temat wszystkich istniejących kredytów danej osoby - tych spłaconych oraz niespłaconych. Koszt wystąpienia o raport to 49 zł.
3. ERIF - Biuro Informacji Gospodarczej - zawiera informacje zarówno na temat kredytów i pożyczek jak i rachunków, czynszu czy wierzytelności. Raport o konsumencie pobrany raz na 6 miesięcy jest bezpłatny.
4.Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor - zajmuje się zbieraniem i udostępnianiem informacji dotyczących przeterminowanych zobowiązań finansowych. Do tej bazy trafić wszystkie osoby fizyczne, które mają dług w wysokości minimum 200 zł.
Ponadto, w celu zweryfikowania wysokości swojego zadłużenia możemy skierować zapytanie do banku w którym udzielany był kredyt/pożyczka, skontaktować się z firmą windykacyjną lub wierzycielem.

Przeczytaj także:

08 lutego 2024
Upadłość konsumencka to proces, który umożliwia jednostkom spłacenie lub rozwiązanie swoich zadłużeń, gdy nie są
15 września 2023
Sprawdź swoje długi. Wielokrotnie spotkaliśmy się już z pytaniem od osób zainteresowanych naszymi usługami, gdzie
16 marca 2023
Z dniem ogłoszenia upadłości jednego z małżonków powstaje między małżonkami rozdzielność majątkowa, o której mowa
21 lutego 2023
Pełnienie funkcji członka zarządu spółki z o.o. wiąże się z dużym ryzykiem. Otóż członkowie zarządu

Strona www stworzona w kreatorze WebWave 

Projekt i wykonanie: Smart Pixel